Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Maikuu pakiautomaatide monitooring

June 14, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Maikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse läbi Omniva, DPD ja Smartposti 1 1760 000 pakki, mida on 13,5% ning ca 140 000 pakki rohkem, kui aasta tagasi.

2022.a. oli kuni juunikuuni pakimahus langus, juunist hakkas kahekohaline kasv. Languse põhjus ilmselt 2021.a. kaubanduskeskuste kinniolek kevadkuudel, mil olid väga kõrged mahud e-müügis. Vaatamata sellele, et 2022.a. oli pakimahus maikuus 6% langust on 2023.a. maikuus 14% kasv väga tugev maht.

Turuosades suuri kõikumisi ei ole, suurimat turuosa hoiab kindlalt Omniva. Ka tegid kõik pakiautomaatide ettevõtted korraliku kasvu- Smartpost 8,6%, DPD 11,5% ja Omniva 17,8%. Suuremad e-kaubanduse ettevõtted tegid maikuus väiksema kasvu, kui pakimaht tervikuna. Kasv tuleb suuresti uuest müügist, uutest e-poodidest ja ka mõndadelt pikaaegsetelt tegijatelt, kes on suutnud kasvu teha.

 

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega