Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Maikuu pakiautomaatide monitooring ja turg

June 16, 2022

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Maikuus hoogustus inflatsioon ning hinnatõus. Ilmselt tekkis käibe ja mahu vahele veel suurem vahe, kui varakevadel, mis tähendab, et käive võis 20% kasvada, maht mitte. Käesoleva aasta maikuus liikus pakiautomaatidesse kokku 1 036 000 pakki, mida on 6% vähem, kui aasta tagasi. Suurimat ja stabiilset turuosa hoiab Omniva, 44,8%,  järgneb Smartpost 29% ning DPD 26%. Omniva langus oli mais -22%, mille tingis suuresti rahvusvahelise tarne langus (Aliexpressi pakkide konsolideerimine juulikuust 2021.a.) ning mis peaks statistika viima võrreldavamaks käesoleva aasta juulist. Smartpost on positsiooni hoidnud ning tugevat kasvu jätkab DPD, kasvades aastaga 17,5%. DPD on kahekordistanud automaatide arvu ning reklaamib end ilmselt kõige tugevamalt ja keskkonna ehk CO2 neutraalsusega.

 

Tõnu Väät

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega