Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Märtsikuu pakiautomaatide mahtude monitooring

April 15, 2024

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Märtsikuu on viimased aastad olnud kõige kõikuvam kuu mahtudes. Kui 2022 aastal oli -17% siis 2023.a. pea 28% kasvu, mis oli aasta kõige suurema kasvuga kuu 2023 aastal. Käesoleva aasta märtsis tegi Omniva üllatuslikult -13% langust ning märtsikuu tervikuna vaid 2% kasvu pakiautomaatid pakkide mahus. Kokku tellisid eestlased märtsikuus pakiautomaatidesse ettevõtetest 1,28 miljonit pakki. Kõige suurema kasvu eelmise aasta märtsist tegi Venipak, kuid kuna nad alles alustavad pakiautomaatide turul on nende turuosa alla 2% ning kuu kasvuprotsenti ei ole veel õige vaadelda. DPD tegi korraliku kasvu, 14,2% ning ka Smartpost ei jäänud alla. Smartposti kasv oli protsentuaalselt 11,4% kasvu kuid pakkide arvult pea identne kasv DPDga. Turuosades suurt muutust ei ole, Omniva on selge turuliider ning Smartpost ja DPD kindlalt 2-3 positsioonil pea võrdselt.

Omnival on ka Baltimaades suurim turuosa, olles liidestatud pea 12000 e-poes. DPD teenust pakutakse saatjaks 7800 e-poes, tegemist on Balti riikides suuruselt teise tegijaga. LPEkspress 5900, Smartpost 3900 ja Venipak 2700 e-poes. Riikide lõikes on Eestis selgelt suurim Omniva, seda Smartposti ja DPD ees. Lätis on Omniva veel suurem tegija, edestades järgmist kahekordselt. Leedus on suurim LPEkspress, järgnevad Omniva, DPD, Venipak, Itella.

 

Monitooringu koostas E-kaubanduse Liit koostöös Omniva, DPD, Smartposti ja Venipakiga

 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega