Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Milliseid e-poe pakke peaksid kaitsma pakase eest?

January 17, 2024

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Eestisse saabunud krõbedad külmakraadid mõjutavad ka pakisaadetisi ja nende kvaliteeti. Millised tooted on külmakraadide suhtes kõige tundlikumad? Õige vastus on, et elektroonika, kosmeetika, vedelikud ja ravimid.

„Kuna Eesti tarbija on väga suur e-ostleja ja väljas on krõbedad miinuskraadid, tasub meeles pidada, et külm ilm mõjutab pakiautomaatides olevaid saadetisi. Kõige enam külma ja niiskuse poolt mõjutatud tooted peaks võimalusel alati tellima sisepakiautomaati,“ selgitab Smartpost Itella Baltikumi turunduse ja kliendikogemuse juht Annika Parm.

Külmakahjustused ei ole alati silmaga näha

Kantar Emori e-kaubanduse seire põhjal eelistavad eestimaalased veebist kõige rohkem tellida just elektroonikat ja kosmeetikat. Külmakraadid ei sobi aga vett sisaldavatele ilutoodetele: külmudes võib vesi eralduda teistest koostisainetest ning toote konsistents seetõttu muutuda. „Alati ei ole peale toote üles sulamist muutused silmaga näha, kuid tootja poolt lubatud omadusi ei pruugi sellisel ilutootel paraku enam olla. Eriti õrnad on loodustooted,“ lisab Parm.

Külma saabudes tasub Parmi sõnul kindlasti tähelepanelik olla pakiautomaati elektroonika ja kodutehnika tellimisel: „Elektroonikatoodete vaenlane on suur temperatuurikõikumine. Külmast võetud elektroonikaseade võib soojas toas sisse lülitades katki minna. Seetõttu tasub elektroonika tellida kindlasti siseruumides asuvasse pakiautomaati, sest vaid siis saab kindel olla, et seade käivitub ja on kasutuseks valmis.“

Eestimaa inimesed eelistavad raamatute tellimisel samuti e-kaubanduse võimalusi. Kuid raamatutega ei sobi kokku niiskus, mistõttu ei tasu raamatuid ja teisi paberist valmistatud tooteid niiskes kohas hoida, kui need pole just kilesse pakitud.

Kõige ohtlikum on valel temperatuuril hoida ravimeid

Väga tähelepanelikult tasuks saabuvate külmade ilmade puhul järgida ravimitega seonduvat. „Ravimeid toodetakse väga rangete nõuete järgi ja tootjad annavad kaasa täpsed ravimitele sobilikud temperatuurivahemikud. Lõviosas on ravimid mõeldud toatemperatuuril hoiustamiseks. Liiga madal temperatuur võib põhjustada ravimite füüsilist muutumist, nende mõju võib kaduda või kõige hullem – ravimid võivad muutuda isegi tervisele ohtlikuks,“ paneb Annika Parm tarbijatele südamele.

Kindlasti tasub jälgida ka toiduainete ja jookide puhul, millist pakiautomaati kasutada. Valel temperatuuril hoitud toiduainete konsistents ja maitse võivad muutuda. Eriti külmatundlikud on joogid: liiga madal temperatuur võib muuta nende kvaliteeti, äärmuslikul juhul võib ka pakend puruneda.

Itella Estonia OÜ

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega