Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

Müügiplatvormidele järjestamise kriteeriumide kohustused

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Euroopa Komisjon on äsja avaldanud soovituslikud suunised, mis käsitlevad platvormidel vahendatavate toodete ja teenuste järjestamise läbipaistvamaks muutmist.

Suuniste eesmärk on hõlbustada teatud sellest suvest kehtima hakanudplatvormide määruse kohustuste täitmist. Nimelt kohustab määruse artikkel 5 kirjeldama platvormi teenusetingimustes parameetreid, millest sõltub ärikasutajate kuvamise järjestus platvormil.

Sellisteks parameetriteks võib olla näiteks toote või teenuse hind, piltide arv või kvaliteet, tarbijate hinnang, pealkirja asjakohasus, geograafiline asukoht, tasuline esiletõstmine jne.

Järjestusparameetrite selgitamise eesmärk on aidata veebis oma kaupu või teenuseid müüvatel ettevõtetel paremini mõista, millest sõltub nende nähtavus, ning selle parandamiseks vajalikke samme astuda.

Määrus, nagu ka suunised puudutavad ja selliseid platvorme, kes vahendavad oma ärikasutajate ehk teiste ettevõtete pakkumisi. Eesti ettevõtetest on sellisteks platvormipakkujateks näiteks Kaup24, osta.ee, Hotelliveeb, Bolt, Wolt, Hansapost, Astri.ee jpt.

Määruse kohta saab täpsemat infot MKM veebilehelt.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega