Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

Oktoobrikuus liikus Eesti pakiautomaatidesse 783 700 pakki!

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Oktoobrikuus liikus Eestis pakiautomaatidesse ca 783 700 pakki, mida on 32% ning 193 000 pakki rohkem, kui aasta tagasi oktoobrikuus.

Maksekeskus (kes meie hinnangul vahendab ca 50% kogu Eesti turu e-maksetest), käive kasvas oktoobrikuus 65%. Suuremat käibekasvu võiks põhjendada kordades suurenenud e-toidu osakaal, mida ei saadeta pakiautomaatidesse vaid peamiselt kulleriga, pick-up või spetsiaalsetesse toidukappidesse.

Omniva on teinud 9 kuuga kogu oma 2019.a. pakimahu täis ning jõuliselt kasvatas ka oktoobrikuus pakiautomaatide pakkide mahtu, kelle turuosa küündis oktoobris kogu turust suisa 60%.

Erakordselt hea tundub tulevat novembrikuu, kus näiteks Maksekeskuse käive kasvas suisa 95% võrreldes eelmise aastaga ning novembrikuu soodusmüügi kampaaniad tõstavad lisaks käibekasvule ka pakkide arvu kasvu novembris tublisti, mida veel praeguseks lõplikult kokku loetud ei ole.

Monitooringus arvestame Omniva, DPD ja Itella/Smartposti Eesti turu pakiautomaatide pakkide mahtu, mida eraisikud tellivad ettevõtetest (B2C). Arvestame juurde ka välisriikidest Eestisse tellitud pakid, kuid ei arvesta eraisikute vahelisi saadetisi ning Eesti ettevõtete poolt välisriikidesse saadetised.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega