Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

On tooteid, mida ostetakse juba veebist rohkem, kui tavapoodidest!

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Veebipoodidest ostetakse rohkem kui tavapoodidest kosmeetikat, raamatuid, elektroonikat ja nende lisatarvikuid, parfümeeriatooteid, sisustuskaupu ja mööblit!Aasta esimeses kvartalis on e-ostjaskond kasvanud pea kõigis kaubagruppides, viimase kuuga on suurima kasvu teinud riiete, spordikaupade, ravimite ja kosmeetika e-ostmine, selgub Kantar Emori värskest e-kaubanduse trendiuuringust.

Kui detsembris moodustas e-ostjaskond vastava kaubagrupi ostjatest enam kui poole kolmes kaubagrupis, siis märtsis on e-ostjaid rohkem kui tavaostjaid juba viies kaubagrupis.

Võrreldes veebruariga on e-ostmine kasvanud kõige enam riiete, spordikaupade, ravimite ja kosmeetika puhul. Kantar Emori uuringueksperdi Kersten Jõgi sõnul on kõige suurema tõusu teinud spordikaupade ostmine internetist – kui nt veebruaris moodustasid internetiostjad selles kaubagrupis vaid 26 protsenti, siis märtsis oli see juba 43 protsenti.

„Veidi kõrgem oli spordikaupade e-ostmine vaid detsembris, kus kajastusid ka ilmselt jõulueelsed ostud,“ lisas Jõgi.

Elektroonika ostmine internetist on stabiilselt püsinud kõrgel – elektroonikaseadmeid ja lisatarvikuid on tellitud internetist rohkem kui ostetud tavapoodidest, viimasel kahel kuul on e-ostjaskond moodustanud koguni 61 protsenti.

Sarnaselt enamikule kaubagruppidest pärineb ka viimane toidukaupade veebist ostmise kõrgpunkt detsembrist, olles märtsi algul viimase poolaasta kõrgeimal tasemel. Võrdluses viimaste kuudega on e-ostmine teinud olulise tõusu ja moodustab kogu kaubagrupi ostjatest ligi 16 protsenti.

„Kuna küsitluse viisime läbi märtsi keskpaigas, kui piirangud alles kehtima hakkasid, peegeldub enamiku tööstuskaupade poodide sulgemisest tulenev mõju alles aprillikuu uuringus,“ kommenteeris Jõgi.

E-kaubanduse trende kaardistav veebiuuring toimus 11.–17. märtsini ja selles osales 1130 Eesti elanikku vanuses 15–74 eluaastat. Vaata rohkem uuringute kohta: www.kantaremor.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega