Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Pakiautomaatide turu monitooring juuli-august

October 21, 2021

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Juulikuu pakiautomaatide pakkide mahtusid mõjutas 1. juulist kehtima hakanud kolmandate riikide käibemaksu seaduse muudatus ning deklareerimise nõuded, mis hetkeks tekitasid segadust ja panid välismaistest e-poodidest tellimise pausile. Tänu välismaistest e-poodidest tellimise pidurdumisele telliti pakiautomaatidesse 762 000 pakki, mida on siiski 6,9% rohkem, kui eelmise aasta juulis.

DPD on jõudsalt kasvatanud pakiautomaatide mahtu, lubades sügiseks paigaldada kokku juba 257 pakiautomaati Eestisse, millega ületatakse Smartposti võrku ning jäädakse ca 15 automaadiga alla Omniva võrgule, juhul, kui Omniva oluliselt lähi kuu jooksul võrku Eestis ei suurenda. Sellest ka kõige suurem turuosa jõuline kasvatamine DPD poolt.

Augustis taastusid turg ja käibemaksu segadus ning kasv oli juba 20,2%, 811 000 pakini. September läheb veelgi ülesmäge. Suvekuudel kaotas enim turgu Omniva, kelle turuosa langes märgiliselt alla 50% piiri, vastavalt 47% juulis ning 43% augustis. Smartposti ja DPD vahe, mis oli aasta tagasi 2x, on kahanenud kõigest 5-6%le.

Maksekeskus, kes E-kaubanduse Liidu hinnangul vahendab ca 50% kogu Eesti e-poodide maksetest, käive suurenes suvekuudel 35%. Lisaks toob Statistikaamet välja, et juba 62% täisealistest eestlastest e-ostleb.

 

Tõnu Väät

E-kaubanduse Liidu tegevjuht

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega