Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Pressiteade: E-poed peavad sel nädalal uuendama oma andmeid majandustegevuse registris

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

MTÜ Eesti E-kaubanduse Liit tuletab meelde, et hiljemalt 15. aprilliks peab e-kaubandusega tegelev ettevõtja esitama kinnituse registreeringu õigsuse kohta majandustegevuse registris (MTR). Registreering, mille andmeid ei ole õigeaegselt kinnitatud, peatatakse vastavalt Majandustegevuse registri seadusele 1. mail. Ettevõtjal, kelle majandustegevuse registri registreering on peatatud, ei ole õigust vastaval tegevusalal tegutseda.

Enne andmete kinnitamist tuleb kontrollida MTR-s oma ettevõtte andmeid. Registreeringu andmeid ja nende õigsust saab kinnitada ning muuta portaali X-tee "teenused ettevõtjale" osa kaudu.

Õigsuse kinnitamise eest riigilõivu tasuda ei tule.

Registreeringu omamine on vajalik, et tagada usaldusväärsete ja aktuaalsete andmete olemasolu registris, mis on vajalik nii statistiliste andmete kogumiseks kui ka ettevõtete tegevuse kontrolliks.

E-kauplus peab majandusaasta aruandesse märkima tegevuse koodiks 4791 – jaemüük posti või interneti teel. Eraldi tegevusalana märke puudumisel tuleb aruandes kirja panna kui suure osa tegevusala 4791 moodustab üldisest majandustegevusest.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega