Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Riigikogus sündis e-kaubanduse toetusrühm

October 21, 2021

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Riigikogu liikmed moodustasid e-kaubanduse toetusrühma, mille eesmärgiks on aidata arendada e-kaubanduse õiguskeskkonda, tagada siinsetele ettevõtjatele aus konkurentsikeskkond, tuua riigile maksutulu, elavdada eksporti ja võimaldada tarbijate mugavat teenindamist.

 

E-kaubanduse toetusrühma esimehe, Riigikogu liikme Marko Tormi sõnul on e-kaubandus viimastel aastatel kasvanud kiires tempos ning selle mõju majanduse käekäigule on järjest kasvav. „Tegemist on tänapäevase ja hoogsalt edeneva sektoriga, kus hõivatute osakaal suureneb iga-aastaselt,“ märkis ta. „E-kaubandus areneb jõudsalt ning piiriülene kaupade liikumine muutub aina tavalisemaks. Toetusrühma loomisel on oluline e-kaubanduse teemade üle arutlemine ja kitsaskohtade mõistmine ka parlamentaarsel tasandil. See tähendab vahetut kontakti sektoriga ja sõnumeid valdkonna ettevõtjaid koondavatelt esindusorganisatsoonidelt. Sektori väljakutseid sisuliselt mõistev seadusandja on siht, mille poole soovime liikuda.“

 

E-kaubandus moodustab kogu kaubandusest viiendiku, kasvades samas aasta võrdluses igal kuul 25-30%. Valdkonna olulisemaid tegijaid koondavasse katusorganisatsiooni Eesti E-kaubanduse Liitu kuulub ligi 400 ettevõtet.

 

„Eestil jääb e-kaubandusega seotult maksudena saamata hinnanguliselt 120 miljonit eurot, kuna piiriüleseid ja ka Euroopa Liidu piires müüjaid ei kontrollita ega maksustata piisavalt efektiivselt. Lisaks on üheks murekohaks alustavate ettevõtete ja väikeettevõtluse liiga tagasihoidlik julgustamine, mis vajab lahendustena nende tegevuse soosimist muuhulgas riiklike tugiprogrammide kaudu,“ kommenteeris Eesti E-kaubanduse Liidu tegevjuht Tõnu Väät. „E-kaubandus pakub maapiirkondades tänuväärset ligipääsu kaubandusele, mis muidu oleks sealsetele elanikele äärmiselt komplitseeritud. E-kaubandus pakub seega ka aina rohkem sotsiaalset tuge ja kaubandus julgeolekut, et elu säiliks ning edeneks igas Eesti nurgas.“

 

E-kaubanduse toetusrühma esimees on Marko Torm ja aseesimees Raimond Kaljulaid ning toetusrühma kuuluvad veel Toomas Kivimägi, Jüri Jaanson, Kristina Šmigun-Vähi, Sven Sester, Timo Suslov, Kaido Höövelson, Aivar Viidik, Tiiu Aro, Riho Breivel, Kalvi Kõva, Andrus Seeme, Toomas Järveoja, Helmen Kütt ja Annely Akkermann.

 

Riigikogus moodustatud toetusrühma kaudu saavad Riigikogu liikmed ja fraktsioonid tõmmata tähelepanu konkreetsele teemale ning toetada ja kaitsta valdkonna huve.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega