Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Septembrikuu pakiautomaatide monitooring

October 13, 2022

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

Septembrikuus tellisid eestlased pakiautomaatidesse 1 078 200 pakki, mida on 127 900 pakki ehk 13,5% rohkem, kui 2021.a. septembris. Kõige suuremat turuosa hoiab jätkuvalt Omniva (42,6% kogu mahust), järgneb Smartpost 29,5% ning DPD 27,8%. Eelmisest aastast on jätkuvalt kõige suuremat kasvu teinud DPD 20%, kuigi ka Omniva pea 18% ei ole üldse nõrgem. Arvestama peab aga, et Omniva kasv tuleb peamiselt Hiinast, mis on pea kolmekohaline protsentides ning viib üldmahu kasvu (eestisisene kasv minimaalne). Smartpost hoiab tugevalt turuosa, kuid eelmisest aastast on kasv tagasihoidlik, vaid 2,5%.

Hetkel on kõik turuosalised pigem panustamas teenuse veelgi paremasse kättesaadavusse, infrasüsteemide parendamisse jm, mitte uute automaatide lisamisele. IV kvartalis ootame Venipaki turule tulekut, kes plaanib esimesed automaadid Eestisse paigaldada ning on lubanud 2023.a. vähemalt 150 automaati üle Eesti.

 

Lisainfo:

Eesti E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega