Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Tähelepanu järelmaksu pakkuvad e-poed! Muudatus võlaõigusseaduses alates 1.juulist 2011.

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Muudatus võlaõigusseaduses

1.juulist 2011  hakkasid  võlaõigusseaduses kehtima muudatused, millega võetakse Eesti  õiguses kasutusele tarbijakrediidi direktiiv.

Seadusemuudatuse vajadus  on tingitud asjaolust, et viimastel aastatel on toimunud märkimisväärne  areng tarbijatele pakutavate krediidiliikide ning nende toodete  kasutamise sageduses, mistõttu on suurenenud vajadus piirata tarbijate  n-ö. ülelaenamist.

Krediidilepingu esemeks võib olla ka  tasuline maksetähtpäeva edasilükkamine, liising või muu abi  finantseerimisel, seega kohalduvad muudatused ka liisinglepingutele ja  järelmaksudele (mööbel, riided, tehnika vms).Peamised muudatused:

  • Inimesed soovivad osta paberkataloogide abil. Eestis müüakse paberkataloogide abil rohkem kaupu kui otse internetipoodidest . Paberkataloogidest otsitakse sobivad kaubad ning tellimus tehakse internetis veebipoes.
  • Kataloogidest osta soovijatel jääb võimalusi vähemaks. Eestis on mitu kataloogikaubamaja oma tegevuse lõpetanud või lõpetamas. See tähendab, et inimestel, kellele meeldib kataloogide abil kaupu osta, on valik oluliselt väiksem..
  • Soovime tuua kataloogide kaudu osta soovivad kliendid meie kõigi internetipoodidesse . Loodav kataloog täidab osaliselt suurte kataloogikaubamajade lahkumise järel tekkivat tühimikku ja pakume selle kataloogiga uusi võimalusi.
  • E-kaubanduse Liit ja SmartPOST aitavad internetipoodide jõud ühendada.

Iga pood ei saa ei saa omaette paberkataloogi luua, ühiste jõududega luuakse kataloog SmartSHOPDetailsem info loodava kataloogi kohta on siin www.smartpost.ee/smartshop

Lisainfo:SmartPOSTVitali Vorobjovvitali@smartpost.ee43 54 540

juhendViide määrusele:

https://www.riigiteataja.ee/akt/13363716

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega