Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Tarbijakaitseseaduse muudatused

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Valitsus kiitis heaks tarbijakaitseseaduse muudatused, mille eesmärk on suurendada tarbijate usaldust ja kindlustunnet veebis ostlemisel. Oleme olnud antud seadusemuudatuses kaasatud pea aasta ning peale mõningaid muudatusettepanekuid heaks kiitnud.

Eelnõus kehtestatakse täiendavad teavitamisnõuded müügivahendusplatvormidele nagu Amazon, Ebay, kui ka Eestis Kaup24, Osta.ee jt, mille kohaselt peab tarbija olema kursis, kuidas on kujunenud tema otsingu tulemusena esitatav järjestus ehk kui otsingutulemuste järjestuses ettepoole paigutumise eest on makstud, siis tuleb tarbijat sellest ka teavitada, et tema poolt otsitud tulemuses kuvatakse eespool platvormile makstud pakkumisi. Samuti tuleb esitada info internetipõhises kauplemiskohas pakkujaks oleva isiku õigusliku staatuse kohta - kas tegemist on kauplejaga (ettevõte) või mitte.


Eelnõuga võetakse Eesti õigusesse üle EL direktiiv 2019/2161.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega