Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

TTJA (e-)kaubandusvaldkonna ülevaade

February 21, 2023

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelvalve Ameti kaubandusvaldkonna 2022. aasta ülevaatest selgus, et tarbijate pöördumised – kaebused, nõustamine ja piiriülesed vaidlused on küll tõusutrendis, kuid suurem osa neist olid seotud lennureisijate õigustega.

2022. aastal lahendati TTJA poolt üle 3500 tarbijavaidluse. Lisaks lahendati 734 piiriülest tarbjakaebust, millest 414 olid välismaa kaupleja vastu. Peamine vaidluste valdkond oli lennureisijate õigused. Kõige sagedasemad vaidluste valdkonnad e-kaubanduses olid mööbel ja aiakaubad, seejärel kodumasinad ja tervise- ning ilutooted.

Järelvalves pöörati suuremat tähelepanu elektritõukerataste müügile. Kontrolliti 62 ettevõtet ja tuvastati 16 rikkumist, millest suurem osa puudutas võimsamate elektritõukerataste müümist, kui LS lubab.

Seoses möödunud aastal kehtima hakanud seadusemuudatusega soodushinna avaldamise osas on TTJA pööranud rohkem tähelepanu ka hinna avaldamise reeglite järelvalvele. Hinna avaldamisega seoses on menetletud 146 erinevat rikkumist. Allahindluste puhul on enamlevinud probleem see, et ei teadvustata, et väikeste vahedega allahindluste puhul tuleb soodushinda näidata viimase 30 päeva soodsaimast hinnast.

Hinna avaldamise juhendi leiad SIIT (punkt 4)

TTJA pani kokku ka 104 korduma kippuvat küsimust hinna avaldamise kohta. Antud küsimused ja TTJA vastused nendele küsimustele leiad SIIT

Kati Posti

E-kaubanduse Liit

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega