Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Viimastel nädalatel on hüppeliselt kasvanud mööbli müük

October 21, 2021

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Vabanenud pensioniraha on kasvatanud e-poodide müüginumbreid. Eesti kahe suurima e-kaubamaja Kaup24 ja Hansaposti müügimahud kasvasid septembri esimeses pooles kokku 28% ning suurima müügihüppe tegi mööblikategooria.

„Kuigi vabanenud pensionirahast tingitud esimeste päevade ostuhullus on tänaseks veidi stabiliseerunud, on erinevate tootekategooriate müügid endiselt väga head,“ ütles Kaup24 ja Hansaposti arendusjuht Maris Kivi.

Septembrist on Kivi sõnul võrreldes eelmise aasta sama perioodiga kõige enam kasvanud mööbli müük (87%), seejärel koduelektroonika (43%) ja aiakaubad (27%). „Kui tavapärane ootus müügikasvule oli meil kahe e-poe peale kokku 15-20%, siis viimastel nädalatel oli see lausa 28%,“ kommenteeris Kivi Kaup24 ja Hansaposti e-poodide müüki.

Kivi nentis, et tõenäoliselt on tänu vabanenud pensionirahale saanud inimesed kaelast mõne unistuste ostu, mis on olnud hingel juba pikemat aega ja mida seni pole raatsitud osta.

Mööblist on e-kauplustest ostetud palju köögimööblit ja voodeid, aga ka vedrumadratseid ja diivaneid. Koduelektroonikas on endiselt populaarsed robottolmuimejad ning suur köögitehnika. Aiakaupadel teevad käivet kallid murutraktorid ja -niidukid ning muud aiatehnika tooted. „Väga palju on viimastel päevadel müüdud ka parfüüme ja riidekraami ning kuigi pensionirahadega on nende kategooriate müüki otseselt keeruline siduda, on kindel see, et kui raha on inimestel vabamalt käes, siis juletakse kulutada enam ka olmele ning niisama elamisele,“ leidis Kivi. 

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega