Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

6. novembri E-smaspäeva kokkuvõte

November 9, 2023

Tõnu Väät
- Author  
Tegevjuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu VäätTõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht
Tegevjuht

6. novembril toimunud E-smaspäev oli sel aastal neljas ja viimane. Kuigi majanduses on keeruline, kasvab e-ostlemine endiselt. Näiteks kasvas septembris-oktoobris pakiautomaatide pakkide maht 15%, mida on vedanud ja kasvatanud ka septembris toimunud lisa E-smaspäev. Ka novembri pakiautomaatide maht tuleb kasvuga.

Osalenud kaupmehed kasvatasid müügimahte tavapäevaga (viimase kuu keskmine päev) võrreldes umbes neli korda. Eesti mõistes väiksemad e-poed võisid numbreid kergitada aga isegi kümnekordselt. Taoline trend on saatnud E-smaspäeva terve viimase aasta jooksul. Kampaanias osalenud poodide arvu kasv ja ostlevate klientide hulk kinnitab ilmekalt, et E-smaspäev mängib olulist rolli siinsel e-kaubanduse turul ning kliendid arvestavad sellega suuremate ostude planeerimisel. Samas on järgnevatel kuudel ja aastal kaupmeestel ees mõttekoht, kuidas osaleda kasumlikult üsna tihti toimuvates kampaaniates okukorras, kus tarbijate ostujõud on langenud ja suuremaid oste lükatakse edasi kui ka piiramas soodushinna regulatsioon.

6. novembri E-smaspäeval osales rekordarv e-poode, 323. E-smaspäeva lehte külastas samuti rekordarv inimesi, pea 72 000 unikaalset inimest. Kõige rohkem külastajaid tuli sotsiaalmeediast- Facebook, Google, mis tõid pea pool külastajatest. Keskmiselt oldi lehel 1 minut ja 5 sekundit ning 87% külastajaid klikkas mõnele pakkumisele ning liikus edasi. Lisaks kasvunumbritele nii külastuses kui osalejate poolt ja üldkäibes sel päeval on näha siiski keskmise ostukorvi langust ja seda suisa pea 20%. Siit võiks eeldada majandussurutist ja siiski müügilangust. Tarbija ootab soodustusi, kasutab soodustusi ning otsib soodsamaid tooteid ning lükkab edasi vältimatu ostu.

 

Järgmin E-smaspäev toimub 11. märtsil kuhu registreerimine avatakse veebruari alguses.

Lisainfo: tonu@e-kaubanduseliit.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega