Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Meedia

Alates 01.01.2021 ei saa e-ostelda ainult krediitkaardi andmeid sisestades

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

1. jaanuarist 2021.a. hakkab kogu Euroopa Liidus kehtima e-kaubanduses ostja turvalisema autentimise nõue, mis tähendab sisuliselt kliendi autentimist internetipangas ning lihtsa krediitkaardi andmete sisestamise teel enam e-ostelda ei saa ehk siis lisaks krediitkaardi andmete sisestamisele tuleb oma e-pangas andmed kinnitada.

Eesti makselahenduste pakkujad nõuavad nimetatud turvalist autentimist juba aastaid ja enamust Eesti e-poode antud muudatus ei puuduta kuidagi. Siiski ei lähe kõik riigid alates 1. jaanuarist üle uuele süsteemile.

Näiteks Saksamaa ja Itaalia on palunud paarikuist ülemineku perioodi ja lisaaega. See kõik võib tuua kaasa selle, et mõnest rahvusvahelisest e-poest ostu tehes võib jaanuari alguses tekkida maksetõrge.

Eesti e-šoppaja jaoks ei ole uues süsteemis midagi uut ja tõenäoliselt tarbija mingit muudatust ei märka, sest kui Eestis oleme harjunud pangalingiga makset sooritama või kaardimakset sooritama, siis suunataksegi meid juba aastaid internetipanka end tuvastama, kus kinnitatakse makseviis- ja see ongi nüüd üle-euroopaline maksekinnituse muudatus, mida võib öelda, et hakatakse nõudma ka mujal riikides.

Uue süsteemi eesmärgiks on internetis levivate kaardipettuste tõkestamine ning tulevikus ka uute autentimisviiside nagu näiteks biomeetrilise või äpi abil autentimise juurutamine. Juhul, kui sinu e-poes on aga ainukene makselahendus krediitkaardi andmete sisestamine, peaksid aga kiiremas korras uuendama makselahendusi!

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega