Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Tallinna digilahenduste toetus

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Ettevõtte teenuste digitaliseerimine ei ole tänapäeval enam valik, vaid pilet turule, et ärimaailmas konkurentsis püsida ja kasvada. Koroonapandeemia on näidanud, et järjest rohkem ettevõtjaid on olukorras, kus just digilahendused aitavad firmal plaanipäraselt toimida. E

ttevõtete digitaliseerimist peab ülitähtsaks ka Tallinna ettevõtluskeskus, kus pakutakse alates 2020. aastast Tallinna väikeettevõtjatele digilahenduste toetust.

Digilahenduste toetus on mõeldud ambitsioonikale Tallinna ettevõtjale, kes usub, et just digitaliseerimine aitaks tema äri kättesaadavamaks ja konkurentsivõimelisemaks muuta.

Selleks võib olla näiteks tootmise või teenuse osutamise protsessis vajalik uus rakendustarkvara, turundus- või personalihaldustarkvara kasutuselevõtmine, broneerimissüsteemi või e-poe rajamine või laohaldusprogrammi rakendamine. Tööprotsessi oluliselt lihtsustavaid lahendusi on tänapäeval palju.

Digilahenduste toetuse taotlemine

Riigi digitoetused on seni olnud suunatud suurtele ettevõtetele, jättes välja väikefirmad, kes vajaksid ka abi. Tänu Tallinna ettevõtluskeskusele saavad nüüdsest taotleda digilahenduste toetust kõik Tallinnas tootvad või teenust osutavad mikro- ja väikeettevõtjad, kelle viimase aasta käive jääb vahemikku 20 000 – 400 000 eurot. Peale selle peab firmal olema vähemalt üks täistööajaga töötaja, kes hoolitseb iga päev äritegevuse eest.

Tallinna ettevõtluskeskuse konsultant Pille Põesaste usub, et maksimaalselt 6000 euro suurune toetus annab ettevõtjale suurepärase võimaluse digilahendusi katsetada. „Meie abiga saab võtta kasutusele uue rakendustarkvara, valida sobiva tarkvarateenuse, võtta 12 kuuks tarkvaralitsentsi või luua e-poe, mis tagab efektiivse äritegevuse,” kirjeldab Põesaste. Toetus sisaldab programmi seadistamist ja töötajate koolitamist, mis tagab digiteenuste oskusliku kasutamise ka pärast projekti lõppu.

Mida peab ettevõtja taotluse jaoks tegema?

  • Protsesside kaardistamine: pane klots klotsi haaval paika, millised tegevused võtavad sinu ettevõttes kõige rohkem aega. Kuidas saaksid äritegevust nii enda kui ka kliendi vaatepunktist paremaks muuta?
  • Tegevuskava koostamine: vaata üle, milline on ettevõtte hetkeolukord. Too välja tulevased eesmärgid, mida soovid valitud digilahendusega parandada ja miks on need sinu jaoks olulised.Näiteks uute klientide leidmiseks ja uuele turule sisenemiseks oleks kasulik luua e-pood. Tootmisprotsessi parema korralduse jaoks tuleks hankida laohalduse tarkvara. Personali- või laohaldusprogramm aitaks aga kulusid või aega kokku hoida. Valikuid on palju!
  • Hinnapakkumine: kirjuta välja, kui palju raha kuluks valitud digilahenduse peale. Toetuse ülemmäär ühe taotleja kohta on 6000 eurot aastas, millele peab lisanduma vähemalt 30% omafinantseering (2571 eurot).

Kui sul on tunne, et ei tea digitaliseerimisest eriti midagi, siis vaata Tallinna ettevõtluskeskuse ning Eesti Infotehnoloogia ja Telekommunikatsiooni Liidu välja töötatud kaheksaosalist koolitussarja „Digitaliseerimise kiirkursused”. Iga osa keskendub digitaliseerimise erinevatele osadele, alustades mõiste selgitusest ja lõpetades praktiliste näidetega protsesside digitaliseerimisest.

Toetuse taotlemiseks ja täpsema info saamiseks võta ühendust Tallinna ettevõtluskeskuse ettevõtluskonsultantidega.

Rohkem infot leiad veebilehelt www.tallinn.ee/ettevotjale.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega