Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Saavutused

E-kaubanduse Liit numbrites 2022 aastal

February 22, 2023

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

E-kaubanduse Liitu kajastati eelmisel aastal meedias vähemalt 286 korral. Siit puudub veel raadio, seega vähemalt 300 korral kindlasti. Kõige rohkem BNSis, Kaubandus.ee`s, Delfis ja Postimehes. Kuid jõudsime korduvalt ka ERRi erinevatesse saadetesse (Terevisiooni, Ringvaatesse, Prillitoosi) kui ka Kanal 2, TV3, rääkimata raadiotest. Peamised teemad olid turvaline ostlemine, soovitused ostlemisel, E-smaspäev, kuid ka seadused ja piirangud. Väga palju panime rõhku seadusandlusele, kus koostöös Soraineni bürooga arvutasime välja 145 miljonit, jah, selline summa jääb riigil piiriüleste e-poodide käibemaksust saamata! Tulemuseks praeguseks on välja saadetud seaduse eelnõu, mille Eesti alates 2024.a. vastu võtab ning probleemi peaks lahendama. Loodame.

E-smaspäevast räägiti meedias 72 korral. Korraldasime 13 seminari, nii liikmetele hommikuseminaride kui 2 väga suure üritusena- Baltic e-Commerce Forumi ning koos Turunduslaboriga tasuta Facebookis ülekantava koolituspäevana. Kokku osales koolitustel aasta jooksul üle 2100 inimese. TTJA`sse esitati 2022.a. üle 3500 avalduse, millest 500 võeti tagasi, 1500 sai lahenduse isekulgu ning 732 komisjonide otsust tehti. Osalesime ka mitmekümnes e-kaubandust puudutavas komisjoni töös. 30% otsuseid oli kauplejate ning 70% tarbijate kasuks. E-kaubanduse Liitu astus 2022.a. 52 ettevõtet, kokku on meid juba peaaegu täpselt 500- oleme Eesti suurim erialaliit ilmselt otseliikmete poolest. Väljastasime 20 uut Turvalise Ostukoha usaldusmärgist, mida on kokku 195. Korraldasime ühe välisreisi, käisime Londonis e-com expol, rääkisime kaasa 9 seaduses, koostasime 3 juhendit ettevõtjatele, andsime igapäevaselt nõu, moodustasime Riigikogus e-kaubanduse toetusrüma, Majandus- ja Kommunikatsiooni ministeeriumi ning TTJAga e-kaubanduse kvartaalsed ümarlauad, kohtusime kümnetel kordadel ministrite ja suuremate organisatsioonide juhtidega ning 10 korda E-kaubanduse Liidu juhatusega, arutamaks, arendamaks ja suunamaks kõike seda.

 

Tõnu Väät

Eesti E-kaubanduseLiidu tegevjuht

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega