Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Eestimaa inimene kasutab pakiautomaati kord kuus

February 7, 2024

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

Kõige agaramad pakiautomaatide kasutajad on Baltimaades läbi viidud uuringu põhjal leedukad, kellest kasutab teenust kord kuus vähemalt 72% vastanutest. Eestimaa ja Läti elanikud on mõnevõrra tagasihoidlikumad. Nendest kasutab pakiautomaate kord kuus 60% inimestest, selgus Smartpost Itella ja Dentsu tarbijakäitumise uuringust.

Nii Eestis, Lätis kui Leedus on kõige sagedasem pakiautomaadi kasutaja 25-44-aastane naisterahvas. Kui Eestis ja Lätis kasutavad pakiautomaate rohkem maapiirkondades elavad inimesed, siis Leedus on peamiseks kliendiks just suurlinna elanik.

Baltimaade puhul tõusevad kõigis kolmes riigis sarnaselt esile kolm tootegruppi, mille kasutamisel pakiautomaate teistest enam eelistatakse. Nendeks on riided-jalanõud, elektroonikaseadmed ning kosmeetika. Riideid ja jalanõusid saadab Eestis 59% vastanutest, Lätis ja Leedus 63% elanikest. 

Võrreldes teiste Balti riikidega, kasutavad Eestimaa inimesed Lätist ja Leedust mõnevõrra enam pakiautomaate elektroonika ja tehnoloogia saatmiseks. Kui siinsel turul on pakiautomaadid säärase kauba puhul kasutusel 42% inimestest, siis Lätis 34%. Leedus on vastav näitaja 31%. Lätis on teistest populaarsemaks tootekategooriaks pakiautomaatide kasutamisel võrreldes ülejäänud Balti riikidega ravimid ning Leedus raamatud.

Tarbijakäitumise puhul ning sobiva teenusepakkuja/pakiautomaadi valikul on Eestis peamine argument lähedus kodule. See on olulisim valikukriteerium 65% vastanutele. Teisel kohal otsustusprotsess on pakiautomaadi lähedus tavapärasele liikumise marsruudile (56%) ning kolmandal kohal teenuse maksumus (47%).

„Uuringust ilmnenud statistika kinnitab strateegilise laienemise aluseks olevat põhimõtet, et pakiautomaadi valikul on kõige olulisem lähedus kodule,“ märkis Smartpost Itella Baltikumi turunduse- ja kliendikogemuse juht Annika Parm. „Seetõttu on meie üheks prioriteediks pidevalt laiendada olemasolevat pakiautomaatide võrgustikku üle Eesti, et jõuda kõigi inimesteni, kes teenust vajavad või tulevikus sooviksid kasutada,“ lisas Parm.

Itella Estonia OÜ

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega