Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Jäätme-, pakendi- ning tubakaseaduse muudatused 1. maist

April 20, 2023

Kati Posti
- Author  
Projektijuht

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Kati PostiKati Posti
Tõnu Väät
Kati Posti
Kati Posti
- Autor  
Projektijuht
Tegevjuht

2019. aastal võeti Euroopa Liidus vastu Euroopa Parlamendi ja nõukogu direktiiv (EL) 2019/904, 5. juuni 2019, teatavate plasttoodete keskkonnamõju vähendamise kohta (nn ühekordse plasti direktiiv). Direktiivi eesmärgiks on vähendada teatud ühekordsete plasttoodete tarbimist ja nendega kaasnevat negatiivset keskkonnamõju ning edendada ringmajandusele üleminekut.

Sel aastal jõudis direktiivi ülevõtmise protsess Eestis lõpuni ning 01.05.2023 jõustuvad esimesed direktiivist tulenevad jäätmeseaduse, pakendiseaduse ja tubakaseaduse muudatused. Muudatused puudutavad teatud ühekordselt kasutatavate plasttoodete turule laskmise piiranguid, märgistamist, tarbimise vähendamist, laiendatud tootjavastutuse kohustusi, tarbija teadlikkuse suurendamist, toote disaininõudeid ja liigiti kogumist.

Keskkonnaministeeriumi kodulehel on leitav ülevaade seadusemuudatustest.

Lisaks leiate vastused küsimustele, mida on muudatusetega seoses kõige sagedamini küsitud SIIT (täieneb jooksvalt)

Paremaks ülevaateks tutvuge ka kõigi seadusemuudatustega Riigi Teatajas. Jäätmeseaduse, pakendiseaduse, tubakaseaduse muutmise seaduse teksti ja seotud menetlusteabe, sealhulgas kõiki seadusemuudatusi põhjalikumalt selgitava seletuskirja leiate SIIT.

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega