Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

Salvestusseadmete- ja kandjate müümist tuleb edaspidi raporteerida Eesti Autorite Ühingule

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Nn tühja kasseti tasu uue regulatsiooni kohaselt laieneb teoste isikliku kasutuse tasu (mida peab maksma seadme ostja) järgmistele seadmetele: arvutid, nutitelefonid, salvestavad telerid, mälupulgad ja mälukaardid, MP3/MP4-mängijaga telefonid, CD-, DVD-, BD-videosalvestusseadmed, sisemäluga MP3/MP4-mängijad, välised kõvakettad ning optilised andmekandjad.

Tasu kogujaks on määratud Eesti Autorite Ühing, kes omakorda kogub tasu seadmete maaletoojatelt ja tootjatelt.

Antud muudatus hakkas kehtima alates 1. aprillist. Kuigi veel puudub täpne aruande vorm, tuleb II kvartalis maaletoodud- ja/või müüdud seadmete aruanne esitada 20. juuliks.

Oluline on siinkohal rõhutada, et kohustus arvestada tühja kasseti tasuga seadme müügihinnas on kõigil nimetatud seadmete müüjatel (vastasel korral muutub müüja ise tasu maksjaks, mitte kogujaks) ning see ei sõltu sellest, kas seadet müüakse era- või ärikliendile.

See, et tasuga ei ole alates 1. aprillist arvestatud, ei vabasta müüjat kui tasu kogujat selle tasu maksmisest- mis tähendab lihtsustatult öeldes, et EAÜ ees vastutab müüja- kui tasu jäetakse võtmata/tasumata tarbija või maaletooja poolt, vastutab/maksab müüja!

Uue nõude kohta saab lugeda siit: https://www.riigiteataja.ee/akt/104032021008?dbNotReadOnly=true

Justiitsministeeriumi uudis: https://www.just.ee/et/uudised/salvestusseadmete-ja-kandjate-tootmisest-ja-importimisest-tuleb-edaspidi-raporteerida-eesti

Lisainfo saamiseks pöördu:

Eesti Autorite Ühing: erakopeerimise tasu projektijuht Viive Lillemäe (668 43 73, viive@eau.org)

Justiitsministeerium: nõunik Henrik Trasberg, Henrik.Trasberg@just.ee

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega