Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

Uudised

E-kaubanduse maksustamise ja deklareerimise muudatused alates 1. juulist 2021

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Kui sa müüd piiriüleselt ehk lisaks Eestile ka mujale riikidesse, siis peaksid kindlasti arvestama sellega, et kuigi Eestis on 40 000 eurot käibemaksukohuslase piiriks hakkab alates 1. juulist 2021 kehtima ELI liikmesriikides ühte 10 000 eurone kaugmüügi piirmäär. M

is tähendab seda, et kui sinu kalendriaasta müük väljapoole Eestis ületab 10 000 euro piirmäära on sul kaks võimalust:

A. registreerida end igas riigis, kuhu müüsid, käibemaksukohuslaseks ning deklareerida ja maksta igasse riiki käibemaks või B. liituda erikorraga (OSS), mis tähendab, et ettevõtja deklareerib teistes liikmesriikides tekkiva kogu käibe ja tasub kogu käibemaksu Eesti maksuhaldurile, kes arveldab ise edasi iga liikmesriigiga. Piltlikult öeldes saab kaugmüügi deklareerida kohalikus maksuametis (Eesti E-EMTAS) ja tasuda sealtkaudu ühe korraga kogu rahvusvaheline käibemaks. Seejuures peab muidugi teadma iga müügi/riigi maksumäära, mida arvestada, vastasel korral, kui arvestad ja maksad Eesti E-EMTAS valed käibemaksu määrad, pead hiljem juurde tasuma.

Siinkohal on oluline veel rõhutada, et nii erikorra kasutamine kui eraldi iga riigi maksuametis deklareerimine/kohuslaseks registreerimine on vabatahtlik, mitte kohustuslik, kuid emba- kumba variandi pead valima, kui su ELi müük ületab 10 000 euro piiri!

Kui otsustad igas liikmesriigis, kuhu müüd, end kohuslaseks registreerida ning maksud otse maksta, siis imporditud kaupadele tuleb teha ikka tavapärane tollivormistus (kui ta ei kasuta IOSS erikorda). Erikorraga liitumiseks saab taotlusi hakata esitama 3 kuud enne erikorra kehtima hakkamist, s.o alates 1. aprillist 2021. Erikorraga liitunuks registreeritakse ettevõtja alates 1. juulist 2021.

Eesti juriidiline isik (käibemaksukohustuslane) saab avalduse esitada e-teenuste keskkonnas e-MTAs, valides seal „Registrid ja päringud" – „Registreerimine" – „E-kaubanduse ja teenuste erikordade kasutajaks registreerimine (OSS/IOSS)". Avalduse esitamiseks peab juriidilise isiku esindusõiguslik isik andma volitatud esindajale vajalikud pääsuõigused. Erikorra deklaratsioon tuleb esitada ja käibemaks selle alusel tasuda deklareeritud maksustamisperioodile vahetult järgneva kalendrikuu lõpuks. OSS erikorra puhul on maksustamisperioodiks kvartal ja IOSS erikorra puhul kalendrikuu.

Uute erikordade deklaratsioonides paranduste tegemine toimub teise põhimõtte järgi kui praegu esitatavas MOSS deklaratsioonis. Kui OSS või IOSS erikorraga liitunud müüjal on vaja parandada mõne eelmise maksustamisperioodi kohta deklareeritud andmeid, teeb ta seda jooksvalt järgmises tema poolt esitatavas erikorra deklaratsioonis, mitte ei paranda käibe tekkimise perioodi kohta esitatud deklaratsiooni.

Lisainfo SIIN

Tõnu VäätE-kaubanduse Liidu tegevjuht

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega