Soovitame Tasuta e-kaubanduse videokursus →

5 põhjust, miks CRM meiliturundusega integreerida

October 21, 2021

- Author  

Eesti E-kaubanduse Liit koondab rohkem kui 500 usaldusväärset e-kauplejat ja suunanäitajat. Kasvatame e-kaubandust koos!

Tõnu Väät
- Autor  
Tegevjuht

Meiliturundus on tuntud ja hinnatud turundusvahend. Vaatamata sellele, et viimaste aastate jooksul on klientidega suhtlemiseks tekkinud uusi kanaleid rohkem, kui seeni pärast vihma, ei ole uudiskirjad oma tähtsust kaotanud. Loomulikult on meiliturundus muutuvas ajas näiteks automaatikate lisandumise näol mõningaid värskendusi läbinud.

Uudiskirjade tulemuslikkust on aidanud tõsta ka erinevate müügi- ja kliendihaldustarkvarade integreerimine meiliturundusega, räägib Smaily turundusjuht Tanel Rand.  Tänu sellele ei pea töötajad oma väärtuslikku aega enam rutiinsetele tegevustele kulutama ja saavad energia klientide ja süsteemide parendamisele pühendada. Boonusena jääb usaldusväärse programmi kasutuselevõtuga protsessist inimliku eksimuse faktor välja. See tähendab, et vigade tegemise oht langeb märgatavalt.

Kui eelnevatest punktidest sinu veenmiseks veel ei piisanud, siis CRM-süsteemi ühendamine meiliturunduse platvormiga aitab tulusid 20-30% suureneda, kulusid vähendada ning tõsta klientide lojaalsust. Muide, see ei ole ikka veel kõik! Vaatame lähemalt, milliseid boonuseid kõnealune integreerimine veel kaasa toob!

Kõik võimalused ühes aknas

Tulemuslike äriprotsesside tagamiseks on oluline vähendada töötajate tähelepanu hajutavaid faktoreid. Kujuta ette, et turundaja hakkab esmalt kliendiga peetud kõnede ajalugu ja varasemaid tellimusi otsima e-kirjadest, seejärel kodulehe administraatori poolelt ja püüab need lõpuks meiliturunduse teenusega siduda. Läheb vist veidi keeruliseks, kas pole? Reaalsuses on olukord veelgi hullem. Kui töötaja peab mitmete erinevate akende ja platvormide vahel vahetama, võib nii mõnigi oluline detail kaduma minna ja lõplik info olla puudulik või hoopis vale.

Sellises olukorras aitab CRM-süsteemi integreerimine kogu vajaliku kliendiinfo vaid hiireklõpsu kaugusel hoida. Nii on võimalik lihtsal viisil andmeid analüüsida ja teha mõistlik otsus, millist suhtlusstrateegiat edaspidi konkreetse kliendi puhul rakendada. Lisaks saad erinevaid protsesse kiirendada ja seeläbi töötajate aega kokku hoida. Kõigi võimaluste ja platvormide koondamine ühte aknasse aitab ka inimliku eksimuse riski märkimisväärselt minimeerida.

Kliendi ajalugu CRM-süsteemis

Üks peamisi põhjuseid CRM-süsteemi integreerimiseks e-mailiturundusega, on võimalus kogu kliendiinfo ühte kohta koondada. Ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, sünnikuupäev, rahvus jms. Kõiki kliente puudutav info on turvaliselt ühes kohas. Võid tutvuda varasema suhtlusega või kontaktile ennast meelde tuletada: saada sõnum, e-kiri, reklaami uusi tooteid jne. Tegemist on tõeliselt mugava viisiga, mille abil oma klientidega kontakteeruda ja suhtluse tulemuslikkust tõsta.

Mallide kasutamine CRM-süsteemis

Peamine erinevus CRM-i ja Exceli vahel on see, et CRM-süsteemi ei hoiustata suurtes tabelites. Infot kuvatakse mugavate kaartidena ja kliendisuhtluse ajalugu kronoloogilises järjekorras - esimesest kõnest kuni ostuni välja. Töötaja ei pea samu ülesandeid lõpmatu arv kordi uuesti tegema, vaid võib juba loodud malle kasutada. Lisaks kirjade loomisele võib neid ka muude protsesside juures kasutada.

CRM-i integreerimine annab võimaluse kõnesid kuulata, meeldetuletusi seada, saata kliendile e-kiri või SMS, luua kliendi kohta raport (nt sooritatud ostud, ostude sooritamine aeg, väärtus jms) jpm.

Neid privileege ei tasu alahinnata. Kui klient sulle helistab, annab CRM võimaluse klienti puudutav info avada ning teda juba nimepidi tervitada. Isegi, kui mõni kolleeg on kliendiga varasemalt suhelnud, saad sina lihtsal viisil kliendi küsimustele vastata selleks eelnevalt teistega konsulteerimata. CRM-süsteem saadab kliendile tema tellimuse staatust puudutava SMS-i ja tuletab talle eelseisvat kohtumist meelde. Nii tõuseb kliendilojaalsus ja nende huvi ostu sooritamise vastu.

Tänu CRM-le teevad töötajad vähem vigu ja müüvad selle võrra rohkem ja tihemini. Juhtide jaoks muutub ettevõtte haldamine lihtsamaks. Nad ei pea enam kogu oma aega protsesside kontrollimisele pühendama ja saavad seeläbi rohkem aega ettevõtte arendamisse suunata.

E-kirjadega integreerimine

Pane e-kiri kokku, tee pakkumine, millest on võimatu loobuda, räägi plussidest ja boonustest - kõik see võib toimuda automatiseeritud e-kirjade saatmisena.Süsteem paneb õige kirja õigel hetkel teele ning liigutab kliendi müügiprotsessi korrektsesse faasi. Samal ajal teab süsteem, kellega parajasti läbirääkimisi peetakse, kes on juba kokkuleppe sõlminud, kellega tuleb veel veidi vaeva näha ja kes pole ettevõttest veel kuulnudki. Süsteem kasutab iga kliendiga suhtlemiseks spetsiifilist loogikat. CRM-ga koostöös toob selline lähenemine suurepäraseid tulemusi.

Automatiseeritud tegevused

Uue kliendi leidmine on kallis. Seega on kõik kliendid, ka need, kes pole veel midagi ostnud, äärmiselt olulised ja peaksid olema CRM-süsteemi lisatud. Vaid sellisel juhul kuuluvad ka nemad CRM-i kirjasaajate kontaktlisti ja saavad soovi korral ostu sooritada. Automatiseeritud tegevused võimaldavad tarbijaid lähtuvalt nende tegevustest segmenteerida ja aidata personaliseeritud ja tulemuslike e-kirjade koostamisel.

Kokkuvõtteks

CRM ei aita vaid jälgida, millisest kanalist kontakt tuli, vaid ka millise vormi ja bänneri vahendusel. See sõltub muidugi sellest, millisel viisil oma CRM-süsteemi püsti oled pannud. Üldjoontes aitab CRM-süsteem enamikel ettevõtte põhinäitajatel pilgu peal hoida: müüginumbritel, klientide arvul, keskmisel ostu väärtusel, maksete teostamisel jne.

Mis puudutab meiliturundust, siis CRM-i abil aitad oma töötajate aega kokku hoida, vähendada inimlike eksimuste ohtu ja e-kirjade tulemuslikkust tõsta. Nii lõpetad klientidele pimesi e-kirjade saatmise ja saad kasutada kogu olemasolevat infot, et oma turunduskampaaniatest maksimum võtta. Lisaks saad ka müügimeeskonna tulemusi analüüsida. Parim on see, et CRM-süsteemi võid püsti panna just oma ettevõtte vajadustest ja eripäradest lähtuvalt. Üks, mis kindel- CRM-i integreerimine oma e-mailiturundusega aitab sinu uudiskirjade tulemuslikkuse uuele tasemele viia.

Tanel Rand
Smaily

Loe veel uudiseid sellest kategooriast

Uudised otse e-kaubanduse mootorist

Kõik uudised

Liitud liiduga juba täna ja saad palju hüvesid

Oleme pädevad

Teame täpselt mis e-kaubanduses toimub ning kuidas seda äri arendamiseks kasutada. Jagame neid teadmisi hea meelega ülevaadete, uuringute ja koolituste kaudu. Et kasvamine ja ostmine oleks lihtsam.

Oleme usaldusväärsed

Eesti e-kaubanduse maine ja käekäik on meile olulised. Seisame selle eest, et Eesti e-kaubandus vastaks headele tavadele ja kõrgetele kvaliteedistandarditele. See on kasulik nii ostjale kui müüjale.

Oleme turvalised

Muudame koos e-kaubanduse turvalisemaks. Meie “Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse ning tõstab müüja usaldusväärsust ja parandab mainet.

Liitu liiduga

E-poed mida saad usaldada.

“Turvaline ostukoht” kvaliteedimärgis tagab ostjale kontrollitud ja rangetele tingimustele vastava ostukogemuse.

Tutvu kvaliteedimärgisega